Zdarzyło Ci się marzyć o zmianie zawodu?

A może obserwując pracę Terapeutów Spa zapragnęłaś/ łeś, czegoś podobnego dla siebie?

Być może zastanawiałaś/łeś się co trzeba zrobić i jak to zrobić, żeby móc tak właśnie pracować?

 

Powiem Ci, że jest to możliwe, ale zanim przedstawię Ci jak krok po kroku możesz zostać masażystą Spa&Wellness – warto powiedzieć o kluczowych predyspozycjach.

Tak są pewne predyspozycje, które są niezbędne do tego, żeby być dobrym masażystą.
Najważniejsze z nich są dwie.

  • Pierwsza to, trzeba lubić ludzi. Szczerze i bez udawania, bez tego ciężko być dobrym masażystą. Każdy masaż to osobliwy kontakt z drugim człowiekiem, złe nastawienie do innych jest wyczuwalne.

    Druga predyspozycja to łatwość w obcowaniu z ludzkim ciałem, nie wyobrażam sobie masażysty, który ma trudność z dotykiem drugiej osoby. Masaż to dotykanie, nie tylko pleców, ale także, stóp, pośladków czy rąk.

Wszystko inne to kwestia odpowiedniej nauki i praktyki na drodze do mistrzostwa.

 

Branża Spa&Beauty zapewnia ciekawe życie . Daje poczucie satysfakcji i dobre zarobki, ale kosztuje to dużo pracy. Praca ta umożliwia życie w wolności, ale zabiera dużo czasu. To nie jest branża dla każdego, ale może okazać się idealnym miejscem dla Ciebie. Jeśli jednak czujesz, że bliski kontakt z innymi ludźmi, empatię, chęć niesienia pomocy i dawania przyjemności, a wszystko to w otoczeniu kadzideł, relaksacyjnej muzyki, zapachu olejków, to może warto podjąć dalsze kroki w tym kierunku.

Co musisz zrobić?

Wystarczy, że zaczniesz odpowiedni kurs, na którym od A do Z nauczysz się podstaw, wykonywania masażu Spa&Wellness, trików, które od razu możesz zastosować kreując/ tworząc swój gabinet. Nieważne jakie masz obecnie wykształcenie i czym się zajmujesz, w każdym momencie możesz zacząć i przejść pierwsze szkolenie.

Poznaj historię Romka.
Romek zapragnął zostać masażystą Spa&Wellness.
Długo się wahał czy aby na pewno to dobry pomysł, tym bardziej, że nie miał styczności wcześniej z masażami.
Dodatkowo żona Romka był przeciwna temu pomysłowi, uważając, że nic z tego nie będzie i że mąż tylko straci pieniądze na kurs.
Romek się wahał.
Jednak to marzenie o pracy w salonie odnowy biologicznej, nie dawało mu spokoju.
Pomimo ogromnych wątpliwości, podjął decyzje o zapisie na kurs.
Podczas szkolenia, Romek miał różne uczucia, jednak szybko chłoną wiedzę. Z każdym razem, każdą technikę w masażu wykonywał pewniej. Na początku bał się, że może zrobi komuś krzywdę, ale usłyszał od prowadzącej, że to niemożliwe.
Ludzkie ciało to nie porcelana, masaż wykonywany był już w starożytności jako intuicyjny, instynktowny sposób pocierania i namaszczania olejem, dopiero z czasem został potwierdzony na podstawie badań i doświadczeń.
Tak każdy z nas ma w swojej naturze umiejętność wykonywania masażu, wystarczy ją tylko odkryć.
Co się stało dalej z Romkiem?
W ciągu tygodnia od zakończenia kursu, zaczął przyjmować pierwsze klientki na masaże Spa&Wellness i do dziś podnajmuje salon w jednym z gabinetów kosmetycznych w Warszawie.

Jeśli zainspirowała Cię historia Romka, już teraz możesz zobaczyć kurs Spa&Wellness, który może być Twoim pierwszy krokiem do zmiany zawodu jak również do zmiany życia.

Zobacz kurs!

Kompleksowy kurs Spa&Wellness + konsulting biznesowy

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej według Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sprawdź również

Działanie masażu Kobido

Dlaczego nawet najlepsza pielęgnacja skóry to za mało, w przeciwdziałaniu procesom starzen…